Opera starožitná | Antique Opera
Položka:
Hůl č.1 (Opera starožitná)

Epizod: 18
  • Nefalšovaná starožitná dřevěná hůl
  • Rukojeť "opera" nebo také "L" nebo "rovná"
  • Rukojeť je vyrobena z nějakého druhu tmavé rohoviny
  • Tenký slonový prstenec
  • Zakoupil v Londýně sám Hugh Laurie
  • Zničena nešťastnou náhodou na place (viz níže) a nahrazena replikou či replikami
Prvně viděna:
Pilot (Pilotní díl)
[S01-E01]
Prvním momentem, kdy vidíme Houseovu hůl, je scéna, kde vidíme House samotného - úplně první scéna v Princeton Plainsboro Teaching Hospital (Fakultní nemocnice Princeton Plainsboro) v první epizodě. House je geniální diagnostik, který trpí chronickými bolestmi. Pět let před pilotním dílem měl infarkt (krevní sraženinu) v pravé noze, který nakonec vedl k odumření svalu a odstranění velké části jeho pravého kvadricepsu (sval v přední části stehna). Výsledná bolest a slabost ho přinutila používat při chůzi hůl. Tak to bude muset dělat po zbytek svého života, pokud se tedy neobjeví nějaká zázračná léčba.

Navzdory své nerudnosti (která se u něj před infarktem projevovala jen o trochu méně) neztratil smysl pro humor. Otevřeně sám sebe nazývá kriplem a svou hůl používá ke svému prospěchu kdykoliv je třeba. Zabruste na Další využítí hole, abyste zhlédli některé příklady jeho tvořivosti v této oblasti.
Naposledy spatřena:
Babies & Bathwater (Nová generace)
[S01-E18]
Vogler je mrtev (ne doslova) a House a to, co zbylo z jeho týmu, společně s Wilsonem oslavují pozdě v noci své vítězství. Poté, co všichni odejdou, House zůstává v nemocnici, aby si prošel nějaké detaily případu a jeho věrná hůl č.1 zůstává po jeho boku opřená o pracovní stůl.

Žádné vysvětlení toho, proč po této epizodě hůl zmizela, nebylo nikdy podáno. Ale líbí se mi myšlenka, že si House, zbavivše se Voglera, sehnal novou hůl jako symbolické gesto pro nový začátek.
Alternativy Nemůžete zabránit každé nehodě, která se může eventuálně stát, a předměty při produkci fimlu nebo v televizním studiu mohou být lehce ukradeny, ztraceny nebo zničeny. Z toho důvodu, když se používá nějaká důležitá rekvizita, tak si moudré oddělení rekvizit rádo dělá spousty podobných a má je při sobě, kdyby se... něco stalo ...jedné z nich. Bez zahálení jedinečná starožitná hůl, kterou Hugh Laurie zakoupil pro seriál v Londýně utrpěla násilnou smrt již po pár dnech natáčení úplně první epizody.
Skonání:
Studio ve Vancouveru, Kanada
Asi bude nejlepší nechat Hugha Laurieho, aby to řekl sám:

"Natáčení pilotního dílu bylo bez zvláštních událostí, pokud nepočítáte ty události. Přivezl jsem si svoji vlastní hůl (Londýn, pokud to nevíte, je hlavní město světa deštníků a holí), což každého znervózňovalo, protože tu nebyly žádné duplikáty pro případ, že by se zničila. Řekl jsem jim, aby se nestrachovali - nejsou tu ani žádné mé duplikáty, a jak bych asi mohl rozbít hůl? Dva dny nato byla na třísky poté, co jsem ji nechal pod automatickými studiovými dveřmi."
- Hugh Laurie, v autorském článku s názvem "He's the Phantom of the Operating Suite" (Fantom operačních sálů)

Celý článek můžete naleznout tady (v angličtině) nebo tady (v češtině) (oboje se otevře v nové záložce či v novém okně).
Originál
vs
Replika:

tělo
Nejvýmluvnější rozdíl mezi originální holí a replikou (replikami) je tělo. Tělo originální hole je hrbolaté a sukovité přesně tak, jak má pravé dřevo vypadat, kdežto replika je továrně opracována - seříznuta a téměř naprosto hladká (třebaže tu a tam je pár hrbolků).

Vlastně originální hůl není ani úplně rovná. Sami porovnejte v těchto snímcích - originální hůl je nalevo a její replika napravo.
  
  
Originál
vs
Replika:

rukojeť
Rukojeť a prstenec se zdají identické (po většinou), takže je možné, že horní části původní hole byly po nehodě zachráněny a připojeny k novému tělu. Nicméně v pár osamocených zaběrech v pozdějších epizodách se rukojeť zdá tvarem trochu jiná a má hrubší konec, což značí, že alespoň jedna replika byla vyhotovena.   
Zvláštnosti Stejně jako jiné hole ze seriálu i pravá Starožitná opera byla vydražena pro charitu. Vedle je obrázek pózujícího Hugha Laurieho s touto holí. Všimněte si, že na rukojeti jsou zářezy, které nejsou v některých detailních záběrech v epizodách (nebo tady na stránce) vidět. To jen více komplikuje situaci ohledně replik originální hole, která byla zničena.Certifikát autentičnosti
psal sám Hugh Laurie
a je v něm napsáno toto:

Tímto potvrzuji, že tato hole je autentická replika té, kterou jsem, já nemehlo, rozbil a že tato hůl byla používána v první sezóně seriálu House pro humorné a dramatické účely.       Hugh Laurie