Bez hole!
Položka:
vůbec žádná hůl nutná

Epizod: 4 (+?)
House v několika epizodách měl halucinace nebo snil, že je bez hole:
  • Babies & Bathwater (Nová generace) [S01-E18]
  • No Reason (Příčina neznámá) [S02-E-24]
  • House's Head (Houseova hlava) [S04-E15]
  • Wilson's Heart (Wilsonovo srdce) [S04-E16]
House také v jedné epizodě vzpomínal na den svého infarktu a následných událostí:
  • Three Stories (Tři příběhy) [S01-E21]
Doopravdy bez bolesti a hole byl v celé epizodě nebo její části celkem 3x:
  • Meaning (Smysl) [S03-E01]
  • Cane and Able (Hůl a schopen) [S03-E02]
  • The Softer Side (Něžnější polovička) [S05-E16]
I když stále kulhal a pravděpodobně měl bolesti, v premiéře sedmé sezóny nebylo vidět, že by používal hůl.
  • Now What? [S07-E01]
Prvně bez hole
(poprvé):

Meaning (Smysl)
[S03-E01]
V závěrečné epizodě druhé sezóny, No Reason (Příčina neznámá), je House střelen manželem bývalé pacientky. Má halucinace, že byl zbaven své chronické bolesti experimentální léčbou - ketaminem, a když se na chvíli probudí, zatímco ho vezou na pohotovost, požádá o tuto léčbu.

Ocitáme se v třetí sezóně. Léčba zabrala a House strávil dva měsíce rekonvalescence posilováním své nohy a cvičením. Poprvé, když ho v nové sezóně vidíme, právě dobíhá osmimílovou cestu od svého bytu k nemocnici.
Naposledy bez hole
(poprvé):

Cane and Able (Hůl a schopen)
[S03-E02]
House byl zcela bez bolesti něco málo přes dva měsíce, ale bolest se nakonec začala pomalu vracet, přičemž malý náznak byl již v epizodě Meaning (Smysl). Během epizody Cane and Able (Hůl a schopen) se bolest postupně zhoršovala. House začíná vyhledávat jakoukoli záminku pro sednutí si a v poslední scéně sotva jde. Poté, co se dostane domů, dobelhá se ke skříni, kde má uschovanou hůl č.3.
Prvně bez hole
(podruhé):

The Softer Side (Něžnější polovička)
[S05-E16]
House je v poslední době podezřele šťastný. Usne ve své kanceláři a přestane dýchat, ale zároveň se zdá, že ví, proč se to stalo, a nikomu to neřekne. Wilson ho nakonec přistihne v uličce, jak se nutí vyzvracet alkohol, který právě vypil, a nachytaný House přizná, že bere metadon, potenciálně smrtelný syntetický opiát ("heroin bez náladičky" jak to nezve), který ho naprosto zbavuje bolesti. Wilson ho začíná poučovat, ale House ho přeruší odhozením hole č.6 do popelnice a demonstrativně odejde a při své cestě pryč se otočí, aby mohl ještě prohlásit: "Moje noha už mě nebolí."
Naposledy bez hole
(podruhé):

The Softer Side (Něžnější polovička)
[S05-E16]
Po diagnostikování svého nynějšího pacienta, House zjistí, že jeho dobrá nálada a ochota uklidnit pacientovy rodiče byla příčinou většiny symptomů jinak zdravého dítěte. Dává za vinu metadonu, že ho udělal příliš šťastným, aby poslouchal svůj nerudný instinkt. Z obavy, že jeho diagnostické schopnosti by byly kompromitovány, pokud by pokračoval v jeho užívání, rozhodne se ho přestat užívat a, když mu Cuddy přinese jeho další naplánovanou dávku, vyhodí ji do koše, zatímco si bere do ruky chromovou odsazenou hůl a s kulháním odejde od Cuddy pryč.