Jiné hole zmíněné či viděné
Položka:
Cukrové hole

Epizody:
Objevily se v několika,
zmíněny v 1
Damned If You Do (Jeptiška)
[S01-E05]
Tento dialog se odehrává na začátku epizody, když House s týmem vchází do své kanceláře a vidí, že byla vánočně vyzdobená. Do oka mu padne svazek cukrových holí a neomylně sáhne po příležitosti vyvést z míry chudinku Cameron.

House: "Co to k čertu je?!
Cameron: "Cukrové hůlky."
House: (dotčeně) "Cukrové hůlky? Vysmíváš se mi?"
Cameron: (nervózně) "Ne. Jsou... Jsou Vánoce, a já.... Já jsem si myslela..."
House: "Klid. Žertoval jsem."

Položka:
Starožitná vinařská hůl

Episody:
Neviděna,
zmíněna
v 1
Airborne (Ve vzduchu) [S03-E18]
  • Ručně vyrobená starožitná vycházková hůl
  • House stála $900
  • Byla mu odebrána letištní ochrankou, protože měla v rukojeti vývrtku, ale dostal ji zpět po přistání
  • Vyráběné spíše pro módní účely než pro zdravotní
Tyto (vycházkové) hole jsou ručně vyrobené před mnoha lety a každá je originál. Na internetu je o nich velmi málo informací, takže je prakticky nemožné přesně určit jak Houseova hůl vypadala. Nicméně, na jedné stránce se starožitnostmi je jedna taková k prodeji, a tak si můžeme udělat obrázek o tom, jak může Houseova vypadat. Tato konkrétní nemá vývrtku, ale má odšroubovatelnou rukojeť, kde se může případně schovat.

Hůl s kulatou (knoflíkovou) rukojetí, častěji správně označována jako vycházková hůl, by byla jako dlouhodobá zdravotní podpůrná pomůcka nepohodlná. Tato vypadá velmi slabě a pravděpodobně s věkem se stává ještě křehčí. Kovový bodec (ochranné kování) může na každém hladkém povrchu lehce podklouznout. Pro Houseovy potřeby by nebyla praktická. Možná, že jeho hůl měla tradičnější rukojeť, ale to se asi nikdy nedozvíme.
Položka:
Hůl z býčího penisu

Epizod: 1
Family (Rodina)
[S03-E21]
Ano, jsou takové, a ano, opravdu je to s ní tak, jak je to napsané. Často se na ně odkazuje slušnějším výrazem "býčí orgán", je to opravdu penis z býka, asanovaný, přetažený přes ohnutou ocel a zakonzervovaný. Je to tak trochu diskuzi podněcující kousek a je dostupný jako hůl (zahnutá rukojeť - na obrázku) nebo jako vycházková hůl (rovná).

House přišel do styku s touto holí v obchodu se zvláštnostmi, kde si nakonec našel svoji milovanou hůl s plameny. Nejprve si myslel, že je to bezva hůl, než se dozvěděl, co to je. "Penisové hole jsou vraždou," řekl prodavači, jak mu ji vracel, a pokračoval v hledání.
Položka:
Vycházková hůl se stříbrnou lebkou

Episod: 1
Family (Rodina)
[S03-E21]

TV Guide, 4.února, 2008
House při kupování nové hole příšel také do styku s touto vycházkovou cholí se stříbrnou rukojetí ve tvaru lebky. House ji odmítne se slovy, že je to jako "Marilyn Manson v důchoďáku" a pokračuje v nakupování.

A nebo ne?

V seriálu ho vídíme později pouze s holí s plameny, ale na této fotografii z TV Guide má tuto vycházkovou hůl s lebkou znovu. Možná že se později vrátil a koupil si ji?

Děkuji Taylor16 za upozornění na tuto obálku časopisu TV Guide!
Položka:
Vycházková hůl ke kostýmu

Epizody: 1
Known Unknowns (Známí neznámí) [S06-E07]
House jde na maškarní večírek ve stylu 80. let oblečen v kostýmu, který podezřele připomíná kostým, který byste viděli v seriálu Blackadder III (Černá zmije) (House tvrdí, že nebylo přesně řečeno, která 80. léta byla na mysli). Ke kostýmu má černou vycházkovou hůl s noblesní kulovou rukojetí. Je těžké se na ni v epizodě podívat, ale na vpravo vložené promo fotografii můžeme vidět, že je laděna do zlata a perlova nebo opálu. Není příliš pravděpodobné, že by použili starožitný kousek, ale stále se snažím nalézt na internetu podobnou/stejnou hůl u nějakého výrobce. Pokud by někdo o něčem věděl, prosím napište mi.

Díky housian daze a bonorattle za promo fotografie!
Položky:
Neidentifikované vycházkové hole

Epizody: 1
Wilson (Wilson) [S06-E10]
House si vzal svůj soubor holí do Wilsonova bytu. Spolu se známou stříbrnou alpakou a odsazenou chromovou jsou k vidění dvě další vycházkové hole, které předtím byly možná k vidění ve stojanu na deštníky u Housových dveří, ale jasněji jak teď vidět nebyli. Snažím se jednotlivé hole identifikovat a jako obvykle, pokud máte nějaký typy, ráda je uvítám a můžete mi je poslat emailem.

Položka:
Záhadná hůl ke kostýmu

Epizody: 1
Knight Fall (Rytířův pád) [S06-E18]
House a Thirteen navštíví renesanční slavnosti v kostýmu, protože chtějí nalézt nějaká vodítka k onemocnění svého pacienta. House tu má nějakou středně obarvenou dřevěnou hůl s malou rukojetí, asi z rohoviny nebo kosti. Věřte tomu nebo ne, tohle je nejlepší záběr, který jsme kdy mohli vidět. Vypadá to, že má podobný tvar jako populární hůl s kapkovitou rukovětí, ale v těchto barvách jsem žádnou nenalezla.

Položka:
Záhadná bílá hůl

Episod: 0

TV Guide, září 12, 2004
(Nikdy neviděna v seriálu)
Tato upoutávková fotografie z časopisu TV Guide zobrazuje House, Wilsona a Foremana oblečené do bílé a umístěné do prostředí téměř výhradně bílých lékařských potřeb. House drží bílou hůl, ale je s ní spojeno pár zvláštností.

Je těžské rozpoznat nějaké detaily v této oslňující bílé, ale rukojeť vypadá velmi krátce. Mohla by to být rukojeť opera nebo fritz (podobná derby). Podivný je i konec - nezdá se, že by tam byl jakýkoliv gumový násadec.

Kvalita fotografie prakticky znemožňuje přijít na to, na co se přesně díváme, ale je pravděpodobné, že se jedná o nahonem stlučené kousky dřeva/plastu, které nebyly míněni k jinému použítí, než pro tuto fotografii. I kdyby, tak je to hůl a House ji drží, takže si tady své místo zaslouží.
Položka:
Neznámá Javorová(?) hůl

Epizod: 0

DVD Box Set
Sezóny 1-5
(Nikdy neviděna v seriálu)
DVD Box Set vydaný 25. srpna 2009 nese na svém obalu hůl. Je to hůl turistického typu s barvou javoru, ale rozhodně to není javorový roh.

Nejprve, rukojeť je zahnuta mnohem více a zdá se, že nemá na konci vyleštěný kousek bizonního rohu. Gumový násadec je také jiný. Je světle hnědý a ne černý a je to běžný tvar a ne specifický válcovitý/hřebenovitý násadec jak je viděn na javorovvém rohu.

Tato hůl je nejspíše jen kousek z kolekce obrázků nebo obrázek z obchodu použitý pro obal. House nebyl nikdy s touto holí viděn a nedávalo by příliš smysl, ukazovat hůl, která by se používala v šesté sezóně na obalu pro DVD obsahující 1-5 sezónu. Nicméně, je to hůl zobrazená na oficiálním produktu, takže to musí být zde zmíněno.

Náhražky
Položka:
Stojan na infúze morfinu

Episod: 1
No Reason (Příčina neznámá)
[S02-E24]
House byl postřelen do krku manželem bývalé pacientky a probouzí se do halucinace. Nachází se v nemocniční posteli a dostává morfin. Utočník postřelený ochrankou je přivezen vedle něj.

Houseovi se to zdá nepřijatelné, a tak s obtížemi vyleze z postele a míří si to do Cuddyiny kanceláře, aby si stěžoval. Protože je mu dáván nitrožilně morfin z infúzního stojanu stojícího vedle jeho postele, jednoduše popadne celý stojan a použije ho jako podpěru.
Položka:
Amber

Episod: 2
97 Seconds (97 sekund)
[S04-E03],
Wilson's Heart (Wilsonovo srdce)
[S04-E16]
Protože strčil nůž do elektrické zásuvky a přivodil sám sobě infarkt a byl krátkou dobu mrtvý, House se opět probouzí na nemocničním lůžku. Kvůli jeho pacientovi ho navštíví Amber a House se snaží dostat z postele, ale zpočátku je chození pouze o holi trochu obtížné. Do té doby, než se mu rovnováha vrátí, opírá se o Amber.

Překvapivě, muž, který obvykle takovouto pomoc odmítne od kohokoliv, se znovu ocitá podpírán svým rivalem a ženským protějškem. V tu noc, kdy nehoda autobusu nakonec vede k její smrti, příjde Amber místo Wilsona vyzvednout House z baru, kde do sebe celou noc obracel piva a panáky. Je tak opilý, že zapomene svoji hůl a Amber ho celou cestu z baru podpírá.

Položka:
Mop a kbelík

Episod: 1
The Greater Good
[S05-E14]
Ihned poté, co byla hůl č.6 ukradena, House spatří mop s kbelíkem. Pravděpodobně měl podezření, že údržbář "Blue" (Lou) byl odpovědný za vlastní krádež (dělajíce za Cuddy špinavou práci), neboť už předtím to byl Blue, kdo dal na výtahové dveře cedule "Mimo provoz" (také na Cuddyin příkaz). Z toho důvodu dosáhl tří věcí najednou:
1) získal dočasnou podporu v chůzi dokud nenašel náležitou náhražku (Odsazenou chromovou hůl);
2) bezprostředně se pomstil Blueovi, když mu ukradl jeho mop a kbelík;
3) přivodil Cuddy pasivně agresivní pocit viny, když vešel do její kanceláře opírajíce se poněkud žalostně o mop, přičemž nevyužil příležitost k vylitý špinavé vody na její koberec.