Derby ořech | Walnut Derby
Položka:
Hůl č.2 (Derby ořech)

Epizod: 20
  • Dřevěná vycházková hůl z ořechového dřeva
  • Pohodlná a elegantní zahnutá rukojeť "derby"
  • Stříbrné kování pro ještě větší eleganci
  • Tělo hole se lehce zužuje
  • Výrobce: Harvy Canes
  • "The Citizen" [Občan] - přezdívka od Hugha Laurieho
Prvně viděna:
Kids (Děti)
[S01-E19]
House navštíví Cameron, protože ji chce přemluvit, aby pro něj znovu pracovala. Cameron si všimne jeho nové hole a on začne vychvalovat její "zeštíhlovací" přednosti, ale žádné pořádné vysvětlení, proč byla stará hůl nahrazena novou, není.
Skonání:
Safe (Výtah do života)
[S02-E16]
Wilson se zdržuje v Houseově bytě. House na něj ve dne v noci nastražuje různé žertíky a prakticky Wilsona prosí, aby mu je odplatil. Wilson ho nakonec vezme za slovo a nařízne mu hůl, jež se Houseovi později ten den zlomí. Polekaný a zmatený House spadne na zem, jak se jeho opora pod jeho vahou zlomí.
Provinivší se strana: Wilson "Někdo ti musel naříznout hůl, zatímco jsi spal." - Wilson
Naposledy spatřena:
Safe (Výtah do života)
[S02-E16]
Když jsme hůl spatřili naposledy, byla v sádře, do které ji House dal, aby zvládla zbytek dne.
Návaznost V epizodě Three Stories (Tři příběhy), House vzpomíná na událost v minulosti. V této vzpomínkové scéně vidíme hůl č.2, jak je opřená o jeho psací stůl - nicméně, tato scéna se s největší pravděpodobností odehrává dlouho před tím, než se kdy s touto holí setkal. Naštěstí, všechny chyby návaznosti jsou v této epizodě omluveny Houseovým prohlášením, že "čas není pevně dán", ale stejně to stojí za zmínku.
Zvláštnosti Jedna z používaných holí při natáčení byla dána do aukce s krátkou vtipnou poznámkou napsanou samotným Hugh Lauriem. Z jeho věnování se dozvídáme, že tato hůl měla jméno: The Citizen [Občan] (film "Citizen Kane"/"Občan Kane"; cane = hůl, se vyslovuje stejně jako Kane)

Na lístku stojí:
Tímto potvrzuji, že tato hole byla použita při natáčení 2. série House pro občasné humorné a/nebo dramatické efekty - já jsem ji říkal "The Citizen" (Občan). Hugh Laurie

Větší obrázek.