Stříbrná alpaka | Alpacca Silver
Položka:
Stříbrná alpaka (Podzimní sklizeň)

Epizod: 3 (zatím)
  • Dřevěné tělo natřené načerno
  • Turistická rukojeť z alpaky (slitina stříbra, niklu a mědi)
  • Typ rukojeti se nazývá Podzimní sklizeň, někdy také Roh hojnosti
  • Houseova "nóbl" hůl, používána pouze pro speciální příležitosti (viz níže)
  • Houseova nejdražší hůl - internetoví maloobchodníci ji prodávají za cenu někde mezi $160 - $250 (podívejte se do Obchodu s holemi kvůli odkazu na levnější možnost!)
  • Pozor na správný (anglický) pravopis. Jak je vyraženo na rukojeti, jedná se o hůl "alpacca". Nezaměnit s "alpaca", což je druh lamy. V češtině rozdíl není.
Prvně viděna:
Sports Medicine (Sportovní medicína)
[S01-E12]
House, povětšinu epizody používající svoji starožitnou operu, bere Cameron na Monster Trucky a na tuto velmi speciální událost si vezme svoji hůl se stříbrnou rukojetí. Není nikdy viděna v dostatečném detailu, ale je bezpečné předpokládat, že se jedná o tu samou hůl, kterou pak dostatečně vidíme v pozdější epizodě.
Podruhé spatřena:
All In (Sázka na život)
[S02-E17]
V nemocnici probíhá onkologická benefiční akce a House a jeho kolegové jsou oblečeni ve společenském oděvu - dokonce i House má na sobě smoking, i když o sako a motýlka rychle přijde, když se začne zabývat případem, který ho zaujal.
"Mihnutí" v záběru:
Wilson (Wilson)
[S06-E10]
Housova nejvíce nóbl hůl si udělala velmi dlouhou pauzu ze záře reflektorů v All In (Sázka na život), ale nakonec se znovu ukázala o čtyři sezóny později, když se opírala o Wilsonovu pohovku s pár dalšími holemi z Housovy kolekce.

House bydlí po návratu z mayfieldské psychiatrické nemocnice s Wilsonem. House měl chuť si na něco zahrát, takže se vrátil k sobě do bytu pro své kytary a další věci včetně své malé kolekce náhradních holí.

Je potřeba bystrého oka, abyste je zahlédli, protože na ně není zaostřeno, když jsou v záběru vidět mezi pohovkou a stolem, ale ta černá hůl s typicky vytvarovanou stříbrnou rukojetí turista je zcela zřejmě stříbrná alpaka. Jako když vidíte dlouho ztraceného přítele, že?

V té hromádce holí je také vidět chromová odsazená a pár zatím neidentifikovných vycházkových holí.
Počtvrté spatřena:
Small Sacrifices
[S07-E08]
Předseda správní rady nemocnice PPTH se žení a všichni jsou pozváni. House jde po krátkých protestech na svatbu s Cuddy a kromě nově ušitého obleku má s sebou svoji nóbl hůl, stříbrnou alpaku.