Turista ořech | Walnut Tourist
Položka:
Hůl č.3a (Turista ořech)

Epizod: 14
  • Dřevěná hůl z ořechového dřeva
  • Turistická rukojeť (alias "Hook" nebo "J")
  • Výrobce: Harvy Canes
  • Houseova nejstrožejší a poměrně nejlevnější hůl
Prvně viděna:
Sleeping Dogs Lie (Spící psi lžou)
[S02-E18]
House si chce dát šlofíka ve vyšetřovně, ale Cuddy ho objeví a nutí mu případ, zatímco on se ji snaží ignorovat. Hůl č.3 je zavěšena na věšáku v popředí.
Naposledy spatřena č.1a (doopravdy):
No Reason (Příčina neznámá)
[S02-E24]
Hůl č.3 má záludnou historii. Vzala si krátkou dovolenou na začátku třetí sezóny, kdy byl House dočasně bez bolesti. Naposledy, kdy jsme ji mohli vidět v "reálném světě", byla zavěšena na bílé tabuli na začátku No Reason (Příčina neznámá) těsně předtím, než byl House postřelen.

Naposledy spatřena č.1b (představa):
No Reason (Příčina neznámá)
[S02-E24]
Aby toho nebylo málo, House má halucinace, jak jde zpět na pohotovost. Ve své halucinaci užívá hůl do té doby, než zjistí, že experimentální léčba chronické bolesti ketaminem, kterou nevědomky podstoupil díky Cuddy, byla úspěšná.

Znovu spatřena:
Cane and Able (Hůl a schopen)
[S03-E02]
Zpět v reálném světě House požádá o léčbu ketaminem. Ta zabere, ale pouze na krátký čas a na konci druhé epizody třetí sezóny ho noha bolí už tak moc, že bez hole to již nejde. V poslední scéně House otevírá skříň a znovu uchopuje hůl č.3, která do té doby spočívala v golfovém vaku mezi golfovými holemi.
Naposledy spatřena č.2:
Whack-A-Mole (Plácni krtka)
[S03-E08]
Stres vyvolaný detektivem Tritterem pronásledujícím House kvůli užívání vicodinu způsobil psychosomatickou bolest jeho ramene. A tak House navštíví nemocniční fyzioterapeutku, která mu zabaví hůl č.3 a dá mu čtyřbodovou hůl.


Turista ořech (verze 2) | Walnut Tourist (version 2)
Položka:
Hůl č.3b (Turista ořech v2)

Epizod: 30
  • Ta samá jako hůl č.3a.
  • Houseova první hůl turista ořech byla od něj vzata bez žádného náznaku, že by ji dostal zpět, takže pravděpodobně můžeme předpokládat, že tohle je nová hůl stejného stylu
  • Tato hůl se ze všech ostatních (její druhá verze) se objevila v nejvíce epizodách
  • Pokud někdo chce věřit, že je to ta samá hůl, kterou měl House předtím a nějakým způsobem ji od fyzikální terapeutky, která mu ji sebrala, získal, tak se ukázala v závratných 44 epizodách, což je rekord, který se asi nepřekoná!
Prvně spatřena:
The Social Contract (Společenská dohoda)
[S05-E17]
Bez fanfár či zmínky o dobrodružství s methadonem v předešlé epizodě, oholení a den či dva životu bez hole, House přichází do práce a kulhajíce vchází do své vnější kanceláře s čerstvě narostlým strništěm a novou holí v ruce. Jeho tým už prodiskutovává nový případ a nevykazuje žádný postřehnutelný zájem v holi, ale během epizody je jí dávána velká pozornost záběry zblízka, točením a různými parádními pózami, abychom si ji řádně prohlédli.
Krátká dovolená:
Broken (Zlomený)
[S06-E01+02]
Když se House nechává hospitalizovat v Mayfieldské psychiatrické nemocnici na konci 5. sezóny, je turista ořech na krátko odložena. Po dobu svého pobytu během dvouhodinové premiéry sezóny, která pokrývá několik měsíců, House používá chromovou odsazenou. Když MPH opouští, je po jeho boku opět turista ořech.
Naposledy spatřena:
Help Me (Pomozte)
[S06-E22]
House jde za Hannou, pacientkou, kterou zachránil z pod trosek zřícené budovy, do sanitky. Kulhajíce sice jde kolem své hole, ale je rozptýlený a zapomene ji na kousku armatury, kam ji pověsil předtím. Na začátku sedmé sezóny má dvě nové hole, takže tohle musí být poslední sbohem holi turista ořech verze 2.