Hůl s plameny | The Flame Cane
Položka:
Hůl č.5 (Hůl s plameny)

Epizod: 18 nebo 20
  • Dřevěná hůl natřená načerno
  • Turistická rukojeť
  • Okolo spodní části těla jsou nalepeny plameny
  • Její replika je exkluzivně k dostání ve Fashionable Canes, kde se tvrdí, že navrhují a vyrábějí hole přímo pro show
  • Objevila se v 18 epizodách odehrávajících se v reálném čase a ve zpomínkách ve dvou dalších
  • House používal tuto hůl více jak rok, tedy zatím časově nejdéle ze všech
  • Říká se, že původní nápad designu vzešel od Hugha Laurieho
  • Není pochyb, že se jedná o nejsuprovější Houseovu hůl (to není názor, to je FAKT!)
Prvně viděna:
Family (Rodina)
[S03-E21]
House jde do obchodu s ojedinělým zbožím, aby si zde vybral novou hůl poté, co mu jeho hůl č.3 zničil Wilsonův pes. House spatří ve stojanu tu perfektní a s lehkým úsměvem ji prohlásí za "boží", ale divák ji vlastně nespatří dříve, než House s Wilsonem vystoupí z nemocničního výtahu.
Skonání:
House's Head (Houseova hlava)
[S04-E15]
Epizoda začíná hned po nehodě autobusu, ve které House hůl ztratil. Nikdy hůl s plameny nevidíme v reálném čase, ale díky řadě vzpomínek v této a následující epizodě si můžeme poskládat události onoho večera včetně skonání hole s plameny.

Skoro.

V tomto záběru je naznačeno, že hůl s plameny letěla vzduchem, jen aby byla pohřbena ve vraku autobusu. Nicméně hůl v záběru nemá žádné plameny a vypadá příliš podezřele na to, aby nebyla počítačově vytvořená. Můžeme se dohadovat nad symbolem "ztráty plamenů" nebo se můžeme jednoduše domnívat, že lidé z oddělení efektů měli naspěch... Ať už je to jakkoli, máme mít vzato, že tohle je poslední moment, kdy jsme spatřili hůl č.5.
Provinivší se strana: městský autobus č.4565 "Jo... Já, no, mu začnu dávat antibiotika pro případ, že to je napříč jdoucí myelitida. A vy lidi jděte čichat městský autobus" - Foreman
Naposledy spatřena:
House's Head (Houseova hlava)
[S04-E15]
Ale doopravdy, kdy vidíme hůl s plameny naposledy a víme zcela jistě, že se jedná o hůl s plameny (alespoň to můžeme bezpečně předpokládat, protože je v Houseově ruce a také by bylo naprosto hloupé mít v záběru skutečného Hugha Laurieho a nemít tam skutečnou hůl s plameny) je moment, kdy si House konečně vzpomene na všechny detaily ohledně nehody. Zatímco se autobus bez kontroly řítí ulicí, poté co do něj narazil popelářský vůz, House se snaží udržet na svém místě, když za pár sekund další náraz autobus převrátí, hůl se Houseovi vysmýkne a díky tomuto nárazu letí prostorem pryč a cestující (včetně House) padají jeden přes druhého.

Hůl je možno znovu spatřit v následující epizodě, Wilson's Heart (Wilsonovo srdce), ale podle správné časové linky událostí onoho večera, je tento moment tím posledním, kdy ji vidíme.