Javorový roh | Maple Horn
Položka:
Hůl č.6 (Javorový roh)

Epizod: 18
  • Z javorového dřeva s turistickou rukojetí
  • Na konci rukojeti kousek vyleštěného bizonního rohu
  • Její replika je exkluzivně k dostání ve Fashionable Canes, kde se tvrdí, že dodávají hole pro show
  • Prodává se za maloobchodní cenu kolem $85, čímž je nejdražší Houseovou holí pro běžné užití
  • House jí vlastně darebácky přezdíval "Little Little Greg" (Malý malý Greg) (S05-E14 The Greater Good)
Prvně viděna:
House's Head (Houseova hlava)
[S04-E15]
Tato hůl měla zvláštní debut. House ztratil svoji hůl s plameny v autobusové nehodě a trpí retrográdní amnézií. Zoufale se snaží vzpomenout, co se v autobusu stalo, a po celou dobu používá francouzskou berli, kterou si vzal v nemocnici. Poté, přestože se zdá být dychtivý potom, aby mohl být v jiném autobuse a pomohl tak své paměti, se mu nějakým způsobem podaří mezi svým bytem a tímto autobusem získat novou hůl.

Zastavil se někde cestou a vzal si novou hůl - a ne jen tak ledajakou, nýbrž poměrně nóbl a drahou - nebo ji měl někde doma bezpečně uschovanou? A jestli ji měl někde schovanou, proč si ji nevzal již dříve v epizodě, když byl doma?
Krádež!
The Greater Good
[S05-E14]
Cuddy se mstí Houseovi a ukradne mu hůl. Vlastně by to mohl být údržbář "Blue" nebo zdravotní sestra, kdo přímo spáchal tento zločin, ale samotný čin nikdy nespatříme. Všechno, co vidíme, je, jak ji House zavěšuje na výstupek nad recepcí oddělení a s koncem scény už tam není.

House je odkázán na používání náhražek do té doby, než mu hůl Cuddy o den později vrátí. House hůl přivítá zpět pojmenováním jí "Little little Greg" (Malý malý Gregu), kdy se tak poprvé setkáváme s vůbec nějakým označením Houseovy hole.
 
Naposledy spatřena:
The Softer Side
[S05-E16]
Houseovi spolupracovníci si všimli, že je House v neobvykle dobré náladě, a když ho nakonec Wilson s tímto konfrontuje, House se přizná, že bere tajně jako nový lék proti bolesti metadon. I přes vážná rizika spojená s užíváním tohoto léku, House řekne Wilsonovi, že ho hodlá brát, protože naprosto odstraňuje jeho bolest. V tomto dramatickém projevu odhazuje hůl č.6 do popelnice a odchází bez ní.

Samozřejmě, zdá se, že žádné štěstí nemůže v Houseově životě nikdy vydržet. Zhlédněte stránky s tématem Bez hole, abyste se dozvěděli, jak skončilo toto poslední období bez bolesti.
Alternativy:
2+
Toto světle zbarvené dřevo umožňuje rozpoznat různě barevné varianty a nedokonalosti mnohem lépe než u jiných dřevěných holích, které House používal. I kousek bizonního rohu na konci každé rukojeti je originální. Prohlédnutím si hole dostatečně zblízka je možné rozpoznat až ne tak přesné duplikáty, které byly užívány.

Je těžké získat jasný detailní záběr této hole, ale zaznamenala jsem alespoň dvě zřetelně odlišné hole javorový roh (možná je jejich více, ale nemohu sehnat dost dobré záběry pro důkaz). Všimněte si na těchto obrázcích, jak ta na levo je světlé barvy s malou tmavou skvrnou, zatímco ta druhá* napravo je tmavší tak nějak celá. *Na obrázcích vpravo mohou být vlastně dvě zcela odlišné hole, ale stále hledám ty správné záběry, kde by byl rozdíl jasně poznat.