Walnut Derby
Obiekt:
Laska #2 (Walnut Derby)

Odcinki: 20
  • Drewniana laska z drewna orzechowego
  • Rączka typu derby dla wygody i stylu
  • Srebrna obwódka aby dodać szyku
  • Trzonek ma delikatnie stożkowy (zwężany) kształt
  • Producent: Harvy Canes
  • Do tej pory, laska ta pojawiła się w największej ilości odcinków dziejących sie w czasie rzeczywistym (remisuje z Laską z Płomieniami jeśli policzymy retrospekcje z House's Head/Wilson's Heart)
Pierwszy raz na ekranie:
Kids
[S01-E19]
House odwiedza Cameron, aby przekonać ją, żeby wróciła pracować dla niego. Ona zauważa jego nową laskę, a on wychwala wyszczuplające zalety laski, nie jest jednak podane prawdziwe wytłumaczenie dlaczego stara laska została zastąpiona.
Zejście:
Safe
[S02-E16]
Wilson mieszkał przez pewien czas w miszkaniu House'a. House robił mu kawały dzień i noc praktycznie błagając Wilsona żeby się odegrał. Wilson w końcu przyjął ofertę i podpiłował laskę House'a, w wyniku czego pękła tego samego dnia. Zaskoczony i zdumiony House upada na ziemię, gdy jego podpora łamie się pod nim.
Winny: Wilson "Ktoś ci musiał podpiłować laskę kiedy spałeś." - Wilson
Ostatni występ:
Safe
[S02-E16]
Ostatni raz widzimy laskę, gdy House zlepił ją gipsem aby dotrwała do końca dnia.
Ciągłość W odcinku Three Stories, widzimy retrospekcje House'a do wcześniejszych wydarzeń. W retrospekcji widzimy laskę #2 opartą o jego biurko - jednak, przypadek ten był leczony na długo przed tym nim miał tę laskę. Na szczęście wszelkie pomyłki z ciągłością wydarzeń w tym odcinku są wytłumaczone stwierdzeniem House'a że "czas jest pojęciem względnym", ale warto o tym wspomnieć.