Bez laski!
Obiekt:
W ogóle bez laski

Odcinki: 3 (+?)
House ma halucynacje lub sny o życiu bez laski w kilku odcinkach, między innymi:
  • Babies & Bathwater [S01-E18]
  • No Reason [S02-E-24]
  • House's Head [S04-E15]
  • Wilson's Heart [S04-E16]
Widzimy także retrospekcje do chwili kiedy miał zawał w odcinku:
  • Three Stories [S01-E21]
Żył bez bólu i bez laski przez część lub całość trzech odcinków:
  • Meaning [S03-E01]
  • Cane and Able [S03-E02]
  • The Softer Side [S05-E16]
Pierwszy raz na ekranie
(część 1):

Meaning
[S03-E01]
W ostatnim odcinku drugiego sezonu, No Reason, House zostaje postrzelony przez byłego pacjenta. Ma halucynacje, że jego chroniczny ból wyleczyła eksperymentalna kuracja ketaminą i kiedy w drodze na izbę przyjęć na krótko odzyskuje przytomność prosi aby podać mu ketaminę.

Początek sezonu 3. Kuracja zadziałała a House spędził 2 miesiące rekonwalescencji na rosciąganiu i ćwiczeniu nogi. Pierwszy raz w nowym sezonie widzimy go gdy kończy ośmiomilowy bieg ze swojego mieszkania do szpitala.
Ostatni występ
(część 1):

Cane and Able
[S03-E02]
Po dwóch miesiącach życia bez bólu zaczyna on powracać a pierwszą próbkę mamy w odcinku Meaning. W odcinku Cane and Able ból narasta i staje się coraz gorszy. House szuka różnych wymówek aby usiąść, a w ostatniej scenie ledwie chodzi. Wraca do domu i kuśtyka do szafy gdzie schowana jest Laska #3.
Pierwszy raz na ekranie
(część 2):

The Softer Side
[S05-E16]
House jest ostatnio podejrzanie szczęśliwy. Zasypia w swoim gabinecie i przestaje oddychać i chociaż wydaje się, że wie czemu to się stało nie mówi nikomu. W końcu Wilson przyłapuje go w zaułku gdy zwraca alkohol, który przed chwilą wypił, a przyłapany House przyznaje się, że bierze metadon, potencjalnie śmiertelny syntetyczny opioid ("heroina bez haju" jak go nazywa) który całkowicie zablokował jego ból. Wilson zaczyna pouczać House'a, ale on ucina wykład wrzucając Laskę #6 do śmietnika i odchodzi, odwraca się tylko aby powiedzieć, "Moja noga już mnie nie boli".

Ostatni występ
(część 2):

The Softer Side
[S05-E16]
Diagnozując pacjenta House odkrywa, że jego dobry humor chęć ugłaskania jego rodziców wywołały poważne symptomy u zdrowego dziecka. Obwinia metadon, że uczynił go zbyt szczęśliwym i stłumił jego zgryźliwy instynkt. Bojąc się, że jego diagnostyczne zdolności będą upośledzone jeśli nadal będzie go przyjmował, decyduje się odstawić metadon. Kiedy Cuddy przynosi mu następną dawkę wrzuca ją do kosza, zaraz potem bierze laskę aluminiową i kulejąc wychodzi.