Inne laski pokazane lub wspomniane
Obiekt:
Zabytkowa Laska Vinters

Odcinki:
Nigdy nie pokazana,
Wspomniana
w 1
Airborne [S03-E18]
  • ręcznie robiona zabytkowa laska ozdobna
  • Kosztowała House'a $900
  • Zbrana mu na lotnisku przez ochronÍ bo miała korkociąg w rączce, odzyskał ją po wylądowaniu.
  • Zaprojektowana bardziej jako ozdobnik niż jako pomoc do chodzenia
Laski te (laski ozdobne) zostały ręcznie wykonane wiele lat temu i każda z nich jest unikalna. W internecie jest bardzo niewiele informacji na temat tej laski, więc jest w zasadzie niemożliwe aby określić jak wygląda laska House'a. Jest jednak jedna do kupienia na stronie z antykami, która może nam dać pojęcie jak wygląda laska House'a. Tej konkretnej lasce brakuje korkociagu, ale ma odkręcaną rączkę gdzie można go schować.

Laska z rączką typu knob, to raczej laska ozdobna, która byłaby bardzo niewygodna w długotrwałym użytkowaniu jako pomoc do chodzenia. Ta tutaj wygląda na bardzo cienką i z biegiem czasu prawdopodobnie stała się bardzo krucha. Metalowa skuwka czy nasadka mogłaby się łatwo ślizgać na gładkiej powierzchni. Nie nadawałaby się do potrzeb House'a. Być może jego laska miała bardziej tradycyjną rączkę i końcówkę ale prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiemy.
Obiekt:
Laska Bykowiec

Odcinki: 1
Family
[S03-E21]
Tak, na prawdę istnieje i tak, na prawdę jest tym, czym mówią że jest. Często mówi się o niej, bardziej delikatnie jako "byczy organ", na prawdę jest zrobiona z penisa byka, wyczyszczonego, rozciągniętego na metalowym drucie i zakonserwowanego. Laska ta jest niezłym temat do dyskucji a można ją kupić jako laskę (z rączką typu crook, taką jak na zdjęciu) lub jako laskę ozdobną (prostą).

House zobaczył tę laskę w sklepie z osobliwościami gdzie ostatecznie znalazł swoją ukochaną Laskę z płomieniami. Uważał, że wygląda fajnie do czasu kiedy się dowiedział co to jest. "Laski z penisa są niemoralne" odpowiedział, i oddał ją sprzedawcy kontynuując poszukiwanie.
Obiekt:
Laska ozdobna ze srebrną czaszką

Odcinki: 1
Family [S03-E21]

TV Guide, 4 Luty, 2008
Ta ozdobna laska z rączką w kształcie czaszki została pokazana również podczas poszukiwań nowej laski. House odrzuca ją bo jest "za bardzo jak Marilyn Manson na emeryturze" i szuka dalej.

Czy na pewno?

W serialu widzimy go tylko z laską z płomieniami ale w tej sesji zdjęciowej dla TV guide ma tę właśnie laskę. Może wrócił później do sklepu i ją kupił?

Podziękowania dla Taylor16 za pokazanie mi tej okładki TV Guide!
Obiekt:
Laska ozdobna do kostiumu

Odcinki: 1
Known Unknowns [S06-E07]
House bierze udział w balu przebierańców w stylu lat 80tych ubrany w strój szczególnie przypominający ubrania, które można zobaczyć w Czarnej Żmii III (mówi, że organizatorzy nie sprecyzowali, o stroje lat 80tych którego wieku im chodziło). Oprócz kostiumu House ma też ozdobną laskę z ozdobną rączką typu knob. Trudno znaleźć dobre ujęcie laski w samym odcinku, ale na tym zdjęciu promocyjnym możemy zobaczyć, że jest wykonana ze złota i masy perłowej lub opalu. Jest raczej mało prawdopodobne, że użyli oryginalnej zabytkowej laski, ale ciągle szukam odpowiednika w sklepach internetowych. Jeśli ktoś ma więcej informacji proszę napiszcie do mnie.

Podziękowania dla housian daze oraz bonorattle za zdjęcia promocyjne!
Obiekt:
Niezidentyfikowane laski ozdobne

Odcinki: 1
Wilson [S06-E10]
House przywiózł swoją kolekcję lasek do mieszkania Wilson'a i razem ze znanymi Alpacca Harvest i laską aluminiową są tam jeszcze dwie laski ozdobne, które prawdopodobnie mogliśmy wcześniej zobaczyć w stojaku na parasole przy drzwiach wejściowych House'a, ale nigdy dotąd nie były tak dobrze widoczne jak teraz. Staram się je zidentyfikować. Jak zawsze, wszelkie wskazówki są mile widziane i możecie je wysłać do mnie e-mailem.

Obiekt:
Tajemnicza biała laska

Odcinki: 0

TV Guide, 12 wrzesień, 2004
(Nigdy nie pokazana w serialu)
Ta sesja zdjęciowa dla notki promocyjnej TV Guide przedstawia House'a, Wilson'a i Foreman'a ubranych na biało na tle wyłącznie białych rekwizytów medycznych. House trzyma białą laskę ale jest w niej coś dziwnego.

Trudno się dopatrzeć jakiś szczegółów pośród tej oślepiającej bieli, ale rączka wygląda na bardzo krótką. Może to być rączka typu opera, T, lub fritz (podobna do derby). Dziwniejsza jest za to końcówka - wygląda na to, że nie ma żadnej gumowej nakładki.

Jakość zdjęcia sprawia, że niemożliwe jest aby domyślić się dokładnie co to za laska, ale prawdopodobnie jest to na prędce sklecony kawałek drewna i plastiku, który nigdy nie miał być czymś więcej niż rekwizytem do zdjęcia. Nawet jeśli, jest to laska i trzyma ją House, więc zasługuje na miejsce na tej stronie.
Obiekt:
Nieznana laska z drewna klonowego(?)

Odcinki: 0

Zestaw DVD
Seazony 1-5
(Nigdy nie pokazana w serialu)
Pudełko zestawu DVD wydanego 25 sierpnia 2009 przedstawia laskę. Jest to laska z rączką typu tourist w kolerze klonu, ale z pewnością NIE JEST to laska Maple Horn.

Przede wszystkim, rączka jest bardziej zagięta i nie ma na końcu polerowanego kawałka bawolego rogu. Gumowa końcówka jest także inna.Jest jasno brązowa a nie czarna i ma standardowy kształt zamiast unikalnego cylindrycznego/prążkowanego jaki można zobaczyć u Maple Horn.

Laska ta to najprawdopodobniej rysunek lub zdjęcie użyte tylko w projekcie graficznym. Nigdy nie widzieliśmy House'a z tą laską, a nie miałoby sensu pokazywanie laski jaka będzie użyta w sezonie 6 na okładce sezonów 1-5. Jednak jest to laska pokazana na oficjalnym produkcie serialu więc musi się tutaj znaleźć.

Substytuty
Obiekt:
Stojak na kroplówki

Odcinki: 1
No Reason
[S02-E24]
House został postrzelony w bok oraz w szyję przez byłego pacjenta. W swojej halucynacji budzi się w szpitalnym łóżku podłączony do kroplówki z morfiną. Człowiek, który go postrzelił sam został postrzelony przez ochronę i trafia do pokoju House'a.

House uważa, że jest to niedopuszczalne więc wstaje z łóżka i udaje się ze skargą do Cuddy. Będąc podłączonym do kroplówki z morfiną, która stoi obok jego łóżka, po prostu zabiera ze sobą cały stojak i używa go jako podpórki.
Obiekt:
Amber

Odcinki: 2
97 Seconds
[S04-E03],
Wilson's Heart
[S04-E16]
Po tym jak wsadził nóż do kontaktu i poraził się prądem doprowadzając do czasowego ustania czynności życiowych, House jeszcze raz budzi się w szpitalnym łóżku. Amber przychodzi do niego aby poinformaować go o stanie pacjenta, a House próbuje wstać z łóżka ale z początku poruszanie się tylko z pomocą laski jest za trudne. Opiera się na Amber do czasu kiedy odzyskuje równowagę.

Co ciekawe, człowiek, który zazwyczaj od każdego odrzuca tego typu pomoc jeszcze raz wspiera się na swojej rywalce i damskiej wersji samego siebie. W nocy, kiedy zdarzył się wypadek autobusowy, który ostatecznie doprowadził do jej śmieci, Amber przychodzi zamiast Wilson'a abu odwieźć House'a do domu z baru, w którym schlał się zapijając szkocką piwem. Jest tak pijany, że zapomina swojej laski, Amber podtrzymuje go gdy opuszcza bar.

Obiekt:
Mop i wiadro

Odcinki: 1
The Greater Good
[S05-E14]
Bezpośrednio po tym jak Laska #6 zostaje skradziona, House dostrzega wiadro z mopem i je porywa. Prawdopodobnie podejrzewa, że "Blue" (Lou) dozorca jest odpowiedzialny za kradzież (wykonując brudną robote za Cuddy), bo to również Blue przyczepił kartkę "zepsuta" na drzwiach windy (również na polecenie Cuddy). Dlatego osiąga trzy rzeczy na raz:
1) ma tymczasową pomoc do chodzenia do czasu kiedy zlokalizuje odpowiedni substytut (Laska aluminiowa);
2) odgrywa się bezpośrednio na Blue kradnąc mu mopa i wiadro; oraz
3) wywołuje u Cuddy poczucie winy gdy wchodzi do jej gabinetu wspierając się raczej żałośnie na mopie, oraz nie wykorzystując okazji do wylania brudnej wody na wykładzinę.