Laska z płomieniami
Item:
Laska #5 (Laska z płomieniami)

Odcinki: 18 or 20
  • Drewniana laska pomalowana na czarno
  • Rączka typu tourist
  • Naklejki w kształcie płomieni wokół dolnej części laski
  • Replikę laski można kupić w Fashionable Canes, skąd podobno pochodzi oryginalna laska wykorzystywana w serialu
  • Wystąpiła w 18 odcinkach dziejących się w czasie rzeczywistym oraz w retrospekcjach w dwóch kolejnych
  • House używał tej laski trochę dużej niż rok, dłużej niż jakiejkolwiek innej do tej pory.
  • Plotka głosi, że projekt laski wymyślił Hugh Laurie
  • Do tej pory najfajniejsza laska House'a (to nie jest opinia, to jest FAKT!)
Pierwszy raz na ekranie:
Family
[S03-E21]
House odwiedza sklep z osobliwościami w poszukiwaniu nowej laski, po tym jak pies Wilson'a zniszczył Laskę #4. House spostrzega idealną laskę w stojaku i z szerokim uśmiechem nazywa ją "odjazdową'", jednak widzimy ją dopiero kiedy wychodzi z nią ze szpitalnej windy.
Zejście:
House's Head
[S04-E15]
Odcinek rozpoczyna się zaraz po wypadku autobusowym, w którym House stracił laskę. Nigdy nie widzimy Laski z płomieniami w czasie rzeczywistym, ale poprzez serię retrospekcji w tym i następnym odcinku, układamy w całość serię wydarzeń, w tym zejście Laski z płomieniami.

Tak jakby.

Ujęcie to sugeruje, że Laska z płomieniami poleciała aby zginąć gdzieś we wraku. Jednak widoczna tu laska nie ma płomieni i wygląda podejrzanie jak wygenerowana komputerowo. Możemy debatować nad symboliczną utratą płomieni przez laskę lub możemy przyjąć, że spece od efektów się spieszyli... tak czy inaczej, mamy wierzyć, że jest to ostatni raz kiedy widzimy laskę #5.
Winny: Autobus miejski #4565 "Taa... ja podam antybiotyki na wypadek, że to poprzeczne zapalenie rdzenia. Wy idźcie wąchać miejski autobus." - Foreman
Ostatni występ:
House's Head
[S04-E15]
Tak na prawdę, ostatni raz widzimy Laskę z płomieniami i wiemy, że na pewno jest to ta laska (przynajmniej możemy bezpiecznie założyć, że to jest Laska z płomieniami bo jest w ręce House'a a było by zupełnie bez sensu filmować prawdziwego Hugh Laurie bez prawdziwej Laski z płomieniami), kiedy House w końcu przypomina sobie szczegóły wypadku. Kiedy autobus przewrócił się na bok, po tym jak został uderzony przez śmieciarkę, House próbuje utrzymać się na siedzeniu sekundy przed tym, zanim kolejne uderzenie obróci autobus, wyrywając laskę z jego ręki, i rzucając pasażerów (łącznie z House'm) we wszytkich kierunkach.

Laskę będzie można zobaczyć także w kolejnym odcinku, Wilson's Heart, ale zgodnie z prawdziwą chronologią zdarzeń, jakie miały miejsce tej nocy, jest to ostat raz kiedy ją widzimy.