Maple Horn
Item:
Laska #6 (Maple Horn)

Odcinki: 18
  • Laska z drewna klonowego z rączką typu tourist
  • Polerowany kawałek bawolego rogu na końcu rączki
  • Repliki dostępne na Fashionable Canes, skąd podobno pochodzi oryginalna laska wykorzystywana w serialu
  • Cena detaliczna około $85, jest to do tej pory najdroższa laska codziennego użytku jaką posiada House
  • House nazwał lekko nieprzyzwoicie swoją laskę "Mały Mały Greg" (S05-E14 The Greater Good)
Pierwszy raz na ekranie:
House's Head
[S04-E15]
Laska ma raczej dziwny debiut. House stracił Laskę z płomieniami w wypadku autobusowym i cierpi na amnezję wsteczną. Desperacko stara się przypomnieć sobie co się wydarzyło w autobusie, i przez cały odcinek używa Kuli łokciowej którą znalazł w szpitalu. Potem, pomimo tego, że śpieszył się aby wsiąść do kolejnego autobusu, aby wspomóc pracę swojej pamięci, w jakiś sposób zdobył laskę pomiędzy swoim mieszkaniem a autobusem.

Czy zatrzymał się gdzieś i wziął nową laskę - przypominam - nie byle jaką laskę, ale stosunkowo drogą i fantazyjną - czy miał ją gdzieś schowaną? Jeśli miał ją schowaną dlaczego nie wyciągnął jej kiedy przyszedł do domu wcześniej w tym odcinku?
Złodziejstwo!
The Greater Good
[S05-E14]
Cuddy, chcąć się zemścić na House'ie, kradnie jego laskę. Tak na prawdę kradzieży mógł dokonać "Blue" dozorca albo pielęgniarka, ale samego przestępstwa nie widzimy. Wszytko co widzimy to House wieszający laskę nad biurkiem w przychodni, a pod koniec sceny laska znika.

House jest skazany na używanie różnych substytutów do czasu aż Cuddy zwróci mu laskę. Wita laskę nazywając ją "Mały Mały Greg", i jest to pierwszy raz kiedy jedna z lasek House'a została nazwana po "imieniu".
 
Ostatni występ:
The Softer Side
[S05-E16]
Współpracownicy House'a zauważyli, że jest on w nadzwyczaj dobrym humorze i kiedy w końcu dochodzi do konfrontacji z Wilson'em na temat jego nastroju, House wyznaje mu, że w tajemnicy bierze matadon jako lek zwalczający ból. Pomimo wielu zagrożeń związanych z przyjmowaniem leku, House mówi Wilson'owi, że zamierza nadal go brać, ponieważ całkowicie eliminuje ból. W dramatycznym geście wrzuca laskę #6 do śmietnika i odchodzi bez niej.

Oczywiście, wydaje się, że żadne szczęście w życiu House'a nie może trwać. Zobacz stronę Bez Laski aby zobaczyć co zakończyło tę fazę życia bez bólu.
Zaobserwowane wariacje: 2+ Jasne drewno laski lepiej pokazuje wszelkie wariacje i niedoskonałości niż jakakolwiek inna drewniana laska, której używał House. Kawałek bawolego rogu na końcu każdej rączki jest także niepowtarzalny. Patrząc uważnie na rączkę można dopatrzyć się kilku nie całkiem takich samych duplikatów, których użyto w serialu.

Trudno o dokładne zbliżenie rączki, ale udało mi się znaleźć przynajmniej dwie znacząco różniące się laski Maple Horn (jest ich prawdopodobnie więcej, ale nie znalazłam dostatecznie dobrych zdjęć aby tego dowieść). Zauważcie, że na tych zdjęciach ta po lewej jest jasna z małą ciemną plamką pośrodku, gdy ta po prawej* jest ogólnie ciemniejsza.

*Zdjęcia po prawej mogą tak na prawdę przedstawiać dwie różne laski, ale cały czas szukam dobrych ujęć aby wyraźnie pokazać różnice.