Alpacca Harvest
Obiekt:
Alpacca Harvest

Odcinki: 2 (do tej pory)
  • Drewniany trzonek pomalowany na czarno
  • Rączka Alpacca (stop srebra, niklu i miedzi) typu tourist
  • Model rączki nosi nazwę Jesienne Zbiory, czasami określany jako Róg Obfitości
  • Bajerancka laska House'a używana tylko przy specjalnych okazjach (szczegóły poniżej)
  • Najdroższa laska House'a - większość sklepów internetowych oferuje ją za około $250
  • "Alpacca" to prawidłowa pisowania wytłoczona na rączce. Jest to nazwa marki i nie ma nic wspólnego ze zwierzęciem spokrewnionym z lamą (alpaca).
Pierwszy raz na ekranie:
Sports Medicine
[S01-E12]
House, używając laski Antique Opera przez prawie cały odcinek zabiera Cameron na imprezę Monster Truck Rally i z tej wyjątkowej okazji zabiera swoją laskę ze srebrną rączką. W tym odcinku nie widzimy laski dokładnie, ale możemy bezpiecznie założyć, że jest to ta sama laska, którą zobaczymy dokładnie w jednym z późniejszych odcinków.
Drugi występ:
All In
[S02-E17]
W szpitalu odbywa się impreza dobroczynna a House i jego współpracownicy są w formalnych, czarnych strojach - nawet House założył smoking, chociaż z przyjemnością pozbywa się marynarki i muszki kiedy bierze przypadek, który go zaintrygował.
Gościnny występ:
Wilson
[S06-E10]
Najdroższa z lasek House'a miała długą przerwę od czasu gdy wystąpiła w głównej roli w odcinku All In, i zaczynałam się już martwić, że została zgubiona. Wyobraźcie sobie moje zadowolenie kiedy pojawiła się znowu 4 sezony później, opierając się o kanapę Wilson'a razem z innymi laskami z kolekcji House'a!

House mieszka u Wilson'a od czasu powrotu ze szpitala psychiatrycznego Mayfield. Naszła go chęć pogrania na gitarze, więc pojechał do swojego mieszkania i razem z gitarą przywiózł kilka innych rzeczy, łącznie z małą kolekcją lasek.

Trzeba się dobrze skupić, aby je zobaczyć, bo nie są pokazane na głównym planie tylko w rogu pomiędzy kanapą a stolikiem, ale czarna laska z charakterystyczną srebrną rączką typu tourist to niezaprzeczalnie Alpacca Harvest. To tak jakby zobaczyć dawno nie widzianego przyjaciela, czyż nie?

W tym zestawie lasek znalazły się także Laska aluminiowa oraz kilka jeszcze niezidentyfikowanych lasek ozdobnych.